tik-tok instagram youtube radio
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

Produkcja medialna z elementami dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego

>>>Kliknij tutaj aby zapisać się na studia
Moduł specjalnościowy produkcja medialna z elementami dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego został utworzony, aby pogłębić kompetencje i umiejętności Studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, bowiem stale rozwijająca się branża medialna potrzebuje specjalistów wszechstronnie wykształconych. W branży medialnej obecnie zatrudnia się  ludzi, którzy posiadają nie tylko umiejętności dziennikarskie, ale poszukuje się przede wszystkim  fachowców, którzy są  wszechstronnymi profesjonalistami – takich, którzy mogą być równocześnie dziennikarzami i producentami odpowiadającymi  za kompleksowe przygotowanie produktów medialnych. Profesjonalistów, którzy potrafią przygotować produkt medialny, a także posiadają umiejętności budowania wizerunku i silnej marki.

Studia licencjackie o module specjalnościowym produkcja medialna z elementami dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego  mają charakter praktyczny i są odpowiedzią na oczekiwania rynku pracy. Ukończenie tego profilu umożliwi więc otrzymanie zatrudnienia w rozwijającej się branży medialnej.

Podczas studiów na tym module specjalnościowym poznasz prawne, ekonomiczne i społeczne uwarunkowania branży medialnej,  nauczysz się zarządzać projektami, ale przede wszystkim nabędziesz umiejętności tworzenia produktów medialnych – przekazów wizualnych, telewizyjnych, radiowych, promocyjnych i wizerunkowych.

 

Czego się nauczysz, studiując Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną?

Podczas studiów na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze studenci uczą się tworzenia przekazów medialnych – telewizyjnych, internetowych, prasowych i radiowych – oraz reguł rządzących mediami. Poznają specyfikę współczesnych mediów. Warsztat nowoczesnego dziennikarstwa to umiejętność posługiwania się najnowszymi technologiami, dlatego nasz program nauczania jest stale aktualizowany i wzbogacany o najnowsze rozwiązania.

Program nauczania obejmuje także umiejętność krytycznego myślenia, podejmowania decyzji, dyskusji i weryfikacji źródła informacji.

Pracujemy w małych grupach, w przyjaznej atmosferze. Kadra jest otwarta na dyskusję a każdy student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej jest traktowany po partnersku.

Jakie umiejętności zdobędziesz u nas?

  • komunikowanie (w praktyce, w teorii, w mediach, w agencji PR, w swojej firmie, z klientem)
  • pisanie (zrozumiale, trafnie, pod wyszukiwarkę, dla żądnych wiedzy, dla klientów i wyborców)
  • mówienie (do innych, do kamery, do mikrofonu)

Jaka praca po Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej?

Absolwenci kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna nie muszą martwić się o pracę. Pozyskane umiejętności pozwalają naszym absolwentom na zawodową samodzielność. Są przygotowani do pracy w mediach (prasa, radio, telewizja oraz Internet i social media), agencjach public relations, reklamy i promocji, firmy konsultingowe, agencje brandingowe, reklamowe i kreatywne i wiele innych.

Studiując Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną możesz wybrać specjalności:

  • event i kreowanie wizerunku
  • produkcja medialna z elementami dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego
  • Public Relations

Możesz także wybrać jedne ze studiów podyplomowych (uwaga! nie ma osobnej zakładki do oferty studiów podyplomowych dla całej uczelni na stronie!):

  • Zarządzanie w turystyce
  • Budowanie i promocja marki
  • Promocja regionalnego produktu
  • Kreowanie marki lidera w administracji publicznej

Jaki powinien być przyszły dziennikarz i specjalista od komunikacji społecznej? Kreatywny, kompetentny, otwarty i ciekawy świata.

Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej!

Wybierz stopień

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Wybierz stopień

Wiemy, że wielu z naszych studentów to osoby, które pracują, mają rodzinę, obowiązki lub absorbujące hobby. Dlatego też, program studiów układamy w sposób, który gwarantuje nie tylko zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności, ale również umożliwia pogodzenie nauki z życiem prywatnym.